Dvikovos ringe – AI ir reklamos agentūra: kieno vizualai bei tekstai geresni?

Jei reikėtų išrinkti temą, kurią copywriteriai ir grafikos dizaineriai girdi bene kasdien, tai be konkurencijos į viršų šautų dirbtinis intelektas ir gąsdinimai, kad jis iš jų atims darbus. Pasmalsavome ir pažaidėmė žaidimą „rask skirtumus tarp AI (Artificial Intelligence) ir žmogaus kurtų vizualų bei tekstų“. Skaitykite iki galo ir sužinokite, kas laimės kūrybos dvikovoje robotas ar žmogus?

 

Šiek tiek teorijos

Copywriting yra viena iš sričių, kurioje AI jau naudojamas. AI įžvalgos yra ir gali būti naudingos komunikacijos strategijoms ir briefams ruošti, o tekstai verslams, kurie turi milžinišką turinio poreikį (e-komercijos platformos su tūkstančiais produktų). AI gali generuoti prekės ženklų, produkto aprašymų ir kitų tekstų variantus, tačiau svarbu suprasti, kad kokybiškas turinys reikalauja kūrybingumo ir žmogiškojo intelekto. 

Grafinis dizainas dar viena sritis, kurioje AI gali būt naudingas. Tiek vizualų kūrybos proceso efektyvumui didinti, tiek tam tikrų užduočių, pvz., nuotraukų redagavimo proceso pagreitinimui. Dėl AI galimybių apdoroti ir analizuoti didelius kiekius medžiagos, tai paspartina įvairius procesus, o tuo pačiu ir pagal vyraujančias dizaino tendencijas pritaiko ar pasiūlo idėjų. Šiuo metu esamos AI technologijos negali pakeisti žmogiško kūrybiškumo ir vaizduotės dėl AI buvimo ankstyvojoje stadijoje, tačiau su vis nauja diena AI tobulėja ir atneša geresnius rezultatus. 

Ar dirbtinis intelektas pakeis copywriterį ir grafikos dizainerį?

Atsakymas paprastas – artimiausioje ateityje ne. Jis gali būti puikus pagalbinis įrankis, kurį sujungus su žmogumi gimsta naujos kūrybinės idėjos. Visgi žmogiškoji logika ir redakcinė kontrolė yra nepakeičiamos, kai kalbame apie kokybišką turinį. 

Įsitikinkite patys

Smalsumo dėlei, palyginome AI sukurtus tekstus ir vizualus su mūsų komandos darbu. 


Copywriter‘io rašytas tekstas ir grafikos dizainerio kurtas vizualas: 

Elegancija ir patogumas. Harmonija tarp kontrastų atgyja T E X T I L I T E suknelėse. Debiutas, pasakojantis istoriją apie savimi pasitikinčią, žavingą ir stilingą ją. Tą, kuri renkasi dėvėti T E X T I L I T E sukneles bet kokia proga – nuo oficialaus susitikimo iki nerūpestingų atostogų pajūryje.

Ar ta moteris esi TU? Atrask mūsų sukneles kiekvienai progai:


AI sugeneruotas tekstas ir vizualas:

Sukneles – tai tikras moteriškumo simbolis, o vasara suteikia puikią progą jį išreikšti! Atverkite duris vasaros šventei su mūsų stulbinančiu vasaros suknelių asortimentu.


Copywriter‘io rašytas tekstas ir grafikos dizainerio kurtas vizualas: 

#manoistorija

Kuriu planus, kaip Š V Ę S T I  V A S A R Ą. Įsimintina, kupina nuoširdaus juoko ir veiksmo #ESE gastrobaro terasa laukia su lietuviškos vasaros ryškiaspalve šaltsriube.

Algirdo g. 34, Birštonas / +37068083285


AI sugeneruotas tekstas ir vizualas:

🍲 Šatibarščiai ir vasaros saulė – neabejotinai geriausia kombinacija mūsų gastrobarui! 

Mūsų meniu yra praturtintas šviežia, tradicinė Lietuvos virtuvės šatibarščių pasirinkimu, kurie iš tikrųjų atgaivins jūsų skonį. O jei ieškote šviežumo ir žalumynų, mūsų terasa yra puikus pasirinkimas!

🌞 Apsilankykite mūsų terasoje ir leiskite mums pasiruošti jums patiekalus ir gėrimus, kurie tikrai patenkins jūsų skonio receptorių. Laukiame jūsų!


Skirtumas akivaizdus, tiesa? Pateiktuose pavyzdžiuose matome, kad AI generuoti tekstai ir vizualai yra bendriniai, su klaidomis, reikalaujantys žmogiškosios logikos prisilietimo. Žinoma, su AI eksperimentuoti ir žaisti galima ilgai, tačiau tai ne tik nesutaupys jūsų laiko, bet ir rezultatas nebus toks unikalus, kokį gali sukurti jūsų idėja patikėję savo srities profesionalai.