Nemokamas būna tik oras? Nustebsite – TOP 5 nemokami įrankiai jūsų svetainei!

Dažnai susimąstau, kad už viską gyvenime reikia mokėti – vandenį, elektrą, maistą, transportą, drabužius… Be vandens ir maisto neišgyventume, o be drabužių vargu ar galėtume išeiti iš namų (mažų mažiausiai kažin, ar jaustumėmės patogiai). Išvada peršasi viena – norint gyventi kokybišką ir pilnavertį gyvenimą, reikia turėti nemažą asmeninį biudžetą. Na, išskyrus orui, kuriuo kvėpuojame. Bet yra vienas BET! Šiandien nudžiugau, nes dirbdama ir bendraudama su klientais, supratau svarbų dalyką – efektyvius ir didelius pardavimus generuojantys reklamos įrankiai yra visiškai nemokami! Jie laukia, kada bus panaudoti, tačiau nustebsite – apie juos vis dar daugelis nieko nežino arba nesupranta, kaip jais pasinaudoti. Visi jie padeda pažinti savo auditoriją ir svetainės našumą, o nuo to ir prasideda verslo sėkmė. Nusprendžiau, kad laikas atskleisti šią viešą paslaptį. Tai kokie gi tie nemokami įrankiai, padėsiantys pasiekti pardavimų aukštumas?

 

Google Analytics

 

Google Analytics – tai įrankis, skirtas analizuoti jūsų svetainės lankytojų elgesį. Kokią naudą jis gali jums suteikti? Įrankis parodo:

 • Iš kur lankytojai ateina į jūsų svetainę (pavyzdžiui, Google, Facebook);
 • Kurie puslapiai yra lankomiausi;
 • Kokias nuorodas lankytojai spaudė ir kada paliko interneto svetainę;
 • Kiek uždirbote.;
 • Ir dar daug visko…

Google Analytics parodo labai daug neįkainojamos informacijos apie jūsų svetainės auditoriją! Įrankis atskleidžia lankytojų demografinius duomenis, jų elgseną svetainėje, kokias technologijas jie naudoja, kai naršo svetainėje. Pavyzdžiui, matysite, kiek vartotojų jungiasi mobiliaisiais įrenginiais ir net tai, koks yra konkretus įrenginio modelis. Taip pat čia matomi ir jūsų lankytojų pomėgiai – šiuos duomenis galite sėkmingai panaudoti savo socialinių tinklų komunikacijoje. Stebėkite lankytojų amžių, lytį ir dar daug kitų duomenų!

Prieš visą tai analizuojant, visų pirma nustatykite savo svetainės tikslus – kokį veiksmą norite, kad lankytojai atliktų svetainėje? Kaip bus matuojamas efektyvumas? Pavyzdžiui, e. parduotuvėje matuoti galite pardavimus, o reprezentaciniai įmonės svetainėje galite kelti šiuos tikslus – kontaktinės formos užpildymas, apsilankymas kontaktų puslapyje ir pan.

Google Analytics yra nemokamas įrankis ir jo diegimas dažniausiai užtrunka tik kelias minutes, įskaitant ir paskyros sukūrimą. Kad turėtumėte Google Analytics, programuotojo jums nereikia, nes įrankį paprasta įdiegti ir naudoti.

 

Facebook Pixel

 

Facebook Pixel – tai įrankis, kuris suteikia galimybę fiksuoti svetainės lankytojus ir jų veiksmus. Pagal norimą įvykių seką galite stebėti įvairius lankytojo poelgius, pavyzdžiui:

 • Peržiūrėta prekė;
 • Sėkmingai užbaigtas pirkimas;
 • Apsilankymas kontaktų puslapyje;
 • Apsilankymas užklausos formoje;
 • Naujienlaiškio prenumerata.

Facebook Pixel turi ir dar daugiau privalumų nei tik stebėti lankytojų poelgius, apie kuriuos turėtumėte žinoti. Įrankis taip pat siūlo:

 1. Remarketingą (galima kurti specifines auditorijas pagal įvairius kriterijus, kurioms reklama rodoma pakartotinai ir auditorijai priklausantys lankytojai įtraukiami įsigyti prekes).
 2. Optimizuotą reklamą (Facebook automatiškai atrenka žmones, kurie bus labiausiai linkę atlikti konkrečius veiksmus – pateikti savo duomenis arba užpildyti užklausos formą ir pan.).
 3. Išsamią statistiką (galima stebėti, kurios reklamos dėka įvyko daugiausiai pardavimų).

Šio įrankio nauda akivaizdi – jis neabejotinai padidins jūsų pajamas, gaunamas iš reklamos!

 

Hotjar

 

Hojar – tai tikra revoliucija svetinės analitinių duomenų monitoringo sistemoje. Tai įrankis, kuris padeda suvokti, kaip vartotojai naršo atskiruose jūsų internetinės svetainės puslapiuose. Analizuojant gautus duomenis, rezultatai gali būti panaudojami tobulinant svetainės galimybes, gerinant jos patogumą.

Su Hotjar matysite, kiek atskiruose svetainės puslapiuose vartotojai praleido laiko, ką jie naršė, matė, kuriuos puslapio mygtukus dažniausiai spaudė, kokius įrenginius naudojo naršydami, iš kokios jie šalies ir dar daugiau. Tiesiog savo ekrane matysite visus lankytojų veiksmus, kuriuos jie atliko jūsų svetainėje. Tai labai galingas metodas stebėti, analizuoti ir suprasti savo vartotojų elgseną.

Apie šį galingą įrankį galiu šimtą kartų papasakoti, tačiau kiekvienas klientas, kuris bent kartą pats pamato jo veikimą iš arti, visada ištaria WOW! Tiesiog pasižiūrėk, kaip įrankis rodo vartotojo naršymo kelią, ir iškart įsidiek.

 

 

Google Search Console

 

Google Search Console – tai viena iš pagrindinių įrankių, be Google Analytics, kuris padeda greitai susekti svetainės trikdžius ir užtikrinti jos sklandų darbą. Dažniausiai šis įrankis yra naudojamas:

 • Tikrinant, ar svetainėje nėra 404 ir kitų serverio klaidų.
 • Siekiant sužinoti, kaip vartotojai randa jūsų svetainę ir kiek žmonių joje apsilanko.
 • Įkelti svetainės XML žemėlapį – jis Google nurodo svarbiausius jos puslapius.
 • Pamatyti, kaip Google indeksuoja svetainę.

Šį įrankį naudoti itin svarbu po internetinės svetainės atnaujinimo darbų. Juo taip pat dažnai naudojasi SEO specialistai, atrinkinėdami tikslinius raktinius žodžius, pritraukiančius didžiausią lankytojų srautą. Jeigu norite pagerinti svetainės pateikimą Google paieškoje, pirmiausia reikėtų naudoti Google Search Console.

 

Google Tag Manager

 

Visus aukščiau paminėtus įrankius galite įdiegti per Google Tag Manager be programuotojo pagalbos. Google Tag Manager visiškai nemokamai teikia paprastus, patikimus ir lengvai integruotus žymų tvarkymo sprendimus. Su šiuo įrankiu galėsite diegti visus Google bei trečiųjų šalių kodus ir sistemas.

Džiugiausia žinia apie visus šiuos įrankius, kuriuos aptariau savo tinklaraščio įraše, yra ta, kad jie – visiškai nemokami. Rekomenduoju įsidiegti juos jau šiandien! O jeigu reikia daugiau informacijos kaip įdiegti šiuos įrankius, būtinai parašyk.

 

Perskaitėte įrašą ir jums kilo klausimų? Nežinote, kaip geriausiai išnaudoti Google Ads arba socialinių tinklų komunikacijos galimybes? Ieškote patikimo, į jūsų poreikius įsiklausančio partnerio? Esame atvira, nuoširdi ir glaudų bendradarbiavimą vertinanti komanda – OneClick.lt. Susisiekite, pasimatykime gyvai ir pasikalbėkime apie tai, kas jums svarbu. Užmegzkime ryšį!

 

Be on digital with us!