Mobili revoliucija prasidėjo: Mobile first indeksas 2019

Pirmieji išmanieji telefonai į rinką pateko jau prieš daugiau nei dešimtmetį. Greitai tapo aišku, kad ši technologija taps itin svarbia technologinio žaidimo dalimi. Ši tendencija neužtruko – kas metai žmonės vis daugiau laiko praleidžia internete naudodami mobiliuosius įrenginius.

Iki šiol, atliekant svetainės testus Google indeksavo svetainių darbalaukio (kompiuterio) versiją, kad nustatytų paieškos reitingą. 2016 m. didžiausia planetoje paieškos sistema paskelbė, kad ketina savo algoritmą nukreipti tam, jog būtų galima nuskaityti ir mobiliųjų svetainių versijas. Anot jų pateiktos informacijos, daugeliu atvejų Google net nežiūrės į svetainės darbalaukio versiją. Jei jūsų mobilusis tinklapis neatitiks jų standartų, gali kilti rimtų keblumų, mat Google jau yra pasiruošęs mobiliaijai revoliucijai.

Gali kilti natūralus klausimas, ar reikėtų ir kiek tvarkyti mobiliąją versiją? Atrodo, jei ji šiuo metu veikia, turinys yra matomas, vadinasi, viskas yra gerai?

Visgi statistika rodo, jog svarbi ir reikšminga gali būti net menkiausia detalė:
• Lietuvos statistikos departamento 2018 metų duomenimis, vidutiniškai 90,8 proc. 16–44 metų amžiaus asmenų Lietuvoje internete naršė mobiliaisiais įrenginiais. Taip pat buvo nustatyta, kad vidutiniškai 64,7 proc. 16–44 metų amžiaus asmenų 2017–2018 m. Lietuvoje užsisakė prekių internetu. Kiek iš jų tai padarė per mobiliuosius įrenginius nėra žinoma, tačiau sprendžiant iš mobiliųjų įrenginių gausos galima daryti prielaidą, jog jų dalį sudarė aukštas procentas;
• 2018-aisiais, Google duomenimis, 80 proc. vartotojų teigė, kad mieliau pirks iš įmonių, kurios turi mobiliesiems pritaikytą svetainę ar programėlę;

Tad kaip įsitikinti, kad jūsų svetainė yra pasirengusi Mobile – first indeksavimui?

Patarimas #1 Išmėginkite ir naudokite mobilųjį dizainą. Pateikite tą patį turinį tiek svetainėje, tiek mobiliajame įrenginyje. Labai svarbu įsitikinti, kad per savo mobiliuosius ir darbalaukio svetaines naudojatės tuo pačiu turiniu, t.y. matote tuos pačius straipsnius, tas pačias nuorodas, funkcijas. Savo svetainę galite išbandyti naudodami nemokamą Google mobilųjį testavimo įrankį.

Patarimas #2 Turėkite svetainę, kuri tinkamai funkcionuoja ir greitai užsikrauna. Be papildomo serverio našumo pridėjimo, yra keletas dalykų, kuriuos tikrai galite padaryti, kad pagerintumėte svetainės našumo laiką:
• Sumažinkite nukreipimus;
• Norėdami sumažinti failo dydį, naudokite gzip suspaudimą;
• Suspauskite vaizdus;
• Sumažinkite Flash turinio kiekį svetainėje arba įtraukite naudodami HTML5;
• Atsisakykite didelių pop-up reklamų; jos ypač nepatogios mobiliųjų įrenginių vartotojams.

Svetainės optimizaciją gerokai gali motyvuoti tai, jog greitesnis jos užkrovimas lydimas ir vid. 15 proc. didesnėmis konversijomis. Ar jūsų svetainė mobiliuosiuose įrenginiuose veikia pakankamai greitai, galite patikrinti naudojant svetainės testavimo įrankį.

Patarimas #3 Neapleiskite svetainės struktūrinio žymėjimo. Struktūrizuotame žymėjime pateikiama svarbi informacija apie jūsų svetainę, kaip kad puslapio pavadinimai, turinio aprašymai, kontaktinė informacija ir kt. Google svetainės struktūrinį žymėjimą naudoja, kad teisingai surūšiuotų ir reitinguotų jūsų svetainę, taip pat pateiktų daugiau informacijos naudotojams rezultatuose:

Patarimas #4 Įsitikinkite, kad serveriai jūsų svetainei naudoja hosting‘ą (prieglobą) ir yra pasirengę valdyti padidėjusį nuskaitymo greitį.

Patarimas #5 Patikrinkite savo mobilųjį tinklalapį paieškos konsolėje (Google Search Console). Tai greitai ir paprasta, tačiau – ir nepaprastai naudinga!

Apie teigiamą vartotojo patirtį svetainėje kalbama jau keletą metų. Šiuo metu tiksi paskutinės sekundės, kada dar galite pradėti naudoti savo versle nesudėtingas, bet našias priemones: greitą svetainės užkrovimą, kokybiškus vaizdus, lengvą navigavimą, lengvai spaudžiamus mygtukus / laukus, svetainės patvirtinimą Google Search Console. Tai Jūsų raktas į geresnį svetainės reitingą. Pasinaudoję šiais patarimais ir dabar pradėję atnaujinti savo mobilųjį tinklapį, Jūs ne tik išmėginsite ir patirsite atkeliaujančius pakeitimus, bet ir turėsite realų pranašumą prieš tuos, kurie delsė, kol bus per vėlu!

Perskaitėte įrašą ir jums kilo klausimų? Nežinote, kaip geriausiai išnaudoti Google Ads arba socialinių tinklų komunikacijos galimybes? Ieškote patikimo, į jūsų poreikius įsiklausančio partnerio? Esame atvira, nuoširdi ir glaudų bendradarbiavimą vertinanti komanda – OneClick.lt. Susisiekite, pasimatykime gyvai ir pasikalbėkime apie tai, kas jums svarbu. Užmegzkime ryšį!

Be ON digital with us!