Nauja duomenų apsaugos era: kaip tai pakeis jūsų rinkodaros strategiją?

Kovą žengėme į naują skaitmeninės rinkodaros etapą. Google pradeda reikalauti, kad į Google Analytics ateinantys duomenys turėtų vartotojo duomenų apsaugos pasirinkimų parametrus. Šie pokyčiai grėsmingi rezultatų susekamumui, o kartu ir patiems reklamos rezultatams. 

Kas keičiasi?

TCF (2.2) ir atnaujinti BDAR standartai įveda griežtesnius duomenų rinkimo reikalavimus, galinčius sumažinti prieinamų duomenų kiekį net iki 70%. Tai kelia iššūkius rinkodaros kampanijoms, kurios remiasi statistiniais duomenimis. Neatitinkantys standarto tinklalapiai ir aplikacijos gali netekti svarbių duomenų.

Kaip nepažeisti TCF 2.2 ir BDAR taisyklių?

  • Rinkite duomenis tik gavę aiškų, iš anksto duotą vartotojo sutikimą.
  • Didinkite skaidrumą. Tinklalapiai, skelbiantys reklamas, turėtų suteikti išsamią informaciją apie duomenų rinkimo tikslus, renkamos informacijos rūšis ir duomenų saugojimo trukmę.
  • Supaprastinkite sutikimo procesą. Suteikite vartotojams galimybę lengvai keisti ar atšaukti savo sutikimą.
  • Užtikrinkite, kad mygtukai „sutikti su visais“ ir „nesutikti su visais“ būtų pateikiami lygiavertiškai.
  • Išskaidykite sutikimą. Suteikiama galimybė sutikti su skirtingų tipų duomenų rinkimu atskirai, atsižvelgiant į jų paskirtį, pavyzdžiui, funkcinius, statistinius ar reklaminius duomenis.
  • Technologijų vaidmuo. Įsidiegti Consent Management Platform (CMP) gali būti vienas iš efektyviausių būdų atitikti BDAR ir TCF 2.2 standartų reikalavimus..

Kaip turi atrodyti TCF 2.2 standartas ir BDAR reikalavimai?

Šiuose pavyzdžiuose matome, kad:

  • Duomenys kaupiami tik tada ir tik tokia apimtimi, kuriems duotas išankstinis sutikimas prieš pradedant rinkti lankytojo duomenis.
  • Yra galimybė susipažinti kokiu tikslu, kas, kokia, kaip ilgai informacija renkama.
  • Yra galimybė duoti sutikimą tik daliai slapukų pagal jų paskirtį.
  • Yra galimybė apsigalvojus pasirinkimą pakeisti, atšaukti.

Perduoti vartotojo duomenų apsaugos pasirinkimus galima dvejomis strategijomis, kurias kiekviena įmonė turėtų įsivertinti pagal sau priimtiną rizikos lygį.

  1. Saugesnė strategija. Fiksuojame, kokius leidimus sekti suteikia vartotojas. Priklausomai nuo to, perduodame informaciją į Google Analytics arba ne. Ši strategija labiausiai atitinka Europos BDAR (GDPR) reikalavimus, tačiau taip pat yra ir grėsmingiausia reklamos rezultatams, kadangi leidžia Google Ads algoritmui naudoti tik paprasčiausią modeliavimo metodą.
  2. Rizikingesnė strategija. Fiksuojame, kokius leidimus sekti suteikia vartotojas. Jeigu sekimo atsisako siunčiame į Google Analytics informaciją apie jo veiksmus, tačiau jokios informacijos apie patį vartotoją. Toks metodas iš esmės yra Europos BDAR (GDPR) reikalavimų pilkojoje zonoje. Ši strategija leidžia Google Ads algoritmui naudoti pažangesnį modeliavimo metodą, kas turi mažesnę neigiamą įtaką rezultatams.


Neįsivedus šių pakeitimų, iš Google Ads pusės prarandame galimybę naudoti personalizuotas reklamas, o iš Google Analytics analizuoti duomenis apie naujus vartotojus. Prisitaikant prie naujų sąlygų, svarbu ne tik atitikti teisinius reikalavimus, bet ir iš naujo apmąstyti savo rinkodaros strategijas, orientuojantis į duomenų etiką ir vartotojų pasitikėjimą.