Google Ads kainų siūlymo strategijos. Privalumai ir trūkumai, I dalis

Dirbtinis intelektas bei automatinis kainų siūlymas kiekvienam, turinčiam Google Ads paskyrą, yra aktuali tema, mat Google Ads turi ne vieną ir net ne tris kainų siūlymo opcijas. Kiekvienas jų turi savų pliusų bei trūkumų ir kiekvieną jų Jūs galite naudoti savo paskyroje arba ne – viskas priklauso nuo tikslų bei poreikių. Svarbiausias faktorius svarstant, kokį nusistatyti kainų siūlymo variantą, yra jų savybės ir galimybės.

Šiandien dalijamės pirmomis 5 prieinamomis kainų siūlymo pasirinktimis bei jų pliusas ir minusais.

Neautomatinis kainų siūlymas (Manual Bidding)

Neautomatinis kainų siūlymas (manual bidding) yra paprasčiausia kainų siūlymo strategija Google Ads platformoje. Ją pasirinkę reklamuotojai rankiniu būdu nusistato kainos pasiūlymus raktinių žodžių lygiu, o šie išlieka tol, kol rankiniu būdu nėra keičiami.

PLIUSAI : Tokia kainų siūlymo strategija yra parankiausia visiems verslo atstovams, tik pradedantiems taikyti PPC marketingą bei turintiems laiko išteklių rankiniam paskyros ir jos nustatymui tvarkymui.

MINUSAI : Neautomatinis arba rankinis kainių siūlymo nustatymas reikalauja daug laiko išteklių, kad būtų tinkamai įvertinamas reklamos našumas, ar siūloma raktinio žodžio kaina padeda pritraukti konversijas, o galbūt jau laikas ją keisti. Laiko reikia skirti ir svarstymui, kokie ir kada pakeitimai turėtų būti atliekami.

Patobulintas MUP (Enhanced CPC)

Patobulintas MUP siūlymas (enhanced CPC) yra labai panašus į rankinį kainų siūlymą, tačiau leidžia Google Ads algoritmui koreguoti rankiniu būdu nustatomą raktinio žodžio kainos pasiūlymą.
Taikant patobulintą MUP, Google Ads padidina arba sumažina raktinio žodžio kainos pasiūlymą individualiame aukcione, atsižvelgdamas į tikimybę, kad paspaudimas sukels pardavimą. Anksčiau šis pakeitimas buvo apribotas 30% padidinimu ar sumažinimu, visgi pastaraisiais metais toks nustatymas buvo pašalintas, o dabar Google Ads suteikia galimybę prisitaikyti prie bet kokio lygio.
Išbandyti patobulintą MUP kaip pirmąjį žingsnį verta automatizuojant ne tik rankinį kainų siūlymą, jei Jūsų paskyra veikia gerai. Stebėkite PR ir CVR, kad pamatytumėte, ar kainų siūlymo strategija veikia taip, kaip tikitės (abu rodikliai, PR ir CVR, turėtų kilti), kartu stebėkite ir MUP bei CPA, kad užtikrintumėte rezultatų pelningumą.

PLIUSAI : Dažniausiai pasitaikantys sėkmingo patobulinto MUP naudojimo rezultatai yra padidėjęs paspaudimų rodiklis (CTR) ir konversijų rodiklis (CVR). Paprastai padidėja ir mokestis už paspaudimą (MUP), kadangi algoritmas yra linkęs dažniau kelti pasiūlymą nei jį sumažinti.

MINUSAI : Kadangi patobulintas MUP gali pakoreguoti raktinių žodžių kainos pasiūlymus, o viršutinės ribos neegzistuoja, yra tikimybė, jog siūlomi pasiūlymai ir gaunami MUP gali būti daug didesni nei tai, kas yra pelninga paskyrai. Šio tipo pasiūlymo tikslas yra padidinti konversijos tikimybę, tačiau su šiuo nustatymu nebūtinai yra atsižvelgiama į Jūsų galimą tikslinį mokestį už konversiją (MUĮ).

Maksimalus konversijų skaičiau padidinimas (Maximize Conversions)

Skirtingai nuo patobulinto MUP, Maksimalus konversijų skaičiaus padidinimas (maximize conversions) yra vadinamoji Google automatizuoto kainų siūlymo strategija. Tai reiškia, jog reklamuotojai nenustato individualių raktinių žodžių pasiūlymų, į kuriuos atsižvelgia Google. Vietoje to, jie pasirenka MUP pasiūlymą, remdamiesi tiksliniu strategijos siūlymo rezultatu.

PLIUSAI : Maksimalių konversijų kainos pasiūlymo strategija sukurta siekiant sulaukti kuo daugiau konversijų išleidžiant numatytą dienos biudžetą. Nėra jokių papildomų reklamuotojo valdomų nustatymų, kuriuos jis gali matyti ir kuruoti būsimose parinktyse. Svarbu, kad kiekvienai naudojamai kampanijai “Maksimaliai padidinti konversijas” būtų priskirtas dienos biudžetas, neįtrauktas į bendrą biudžetą, kadangi ši strategija visada stengiasi išleisti visą dienos biudžetą, skiriamą vienai kampanijai. Jei šios atskiros kampanijos biudžetas būtų įtraukiamas į bendrą biudžetą, „Maksimaliai padidinti konversijas“ bus išleidžiamas visos bendrinamos grupės dienos biudžetas, o ne tik jo paskirtas turtas.

MINUSAI : Nors ši kainų siūlymo strategija yra gana paprasta, ji reikalauja būti ypač atsargiems.
Nerekomenduojama rinktis šios strategijos neturint konversijų stebėjimo. Google tikslas yra maksimaliai padidinti stebimų konversijų skaičių, taigi, jei stebėjimas neįgalinamas, algoritmas, norėdamas rasti konvertuoti norinčią asmenį, yra labiau linkęs priimti Jums nenašius sprendimus.
Taip pat turint kokių nors konkrečių tikslų, susijusių su pelningumu, automatizuota kainų siūlymo strategija yra kiek pavojingas pasirinkimas. Google visada siekia išleisti visą dienos biudžetą, nepaisydama konversijų našumo, todėl galutinis kampanijos pelningumas bet kurią dieną gali būti arba didelis arba itin nuostolingas..

Turint konkrečių ar specifinių pelningumo, efektyvumo tikslų, mūsų komanda, remdamasi ilgamete patirtimi, rekomenduoja naudoti vieną iš dviejų žemiau pateiktų strategijų: Tikslinis MUĮ arba Tikslinė SIG.

Tikslinis MUĮ

Tikslinis MUĮ (mokestis už įsigijimą) yra visiškai automatizuota kainų siūlymo strategija, kai reklamuotojai nustato tikslinį mokestį už konversiją, o Google koreguoja pasiūlymus taip, kad sugeneruotų kuo daugiau konversijų su mažesniu CPA (cost-per-action).
Individualių konversijų, vykdomų pagal šią kainų siūlymo strategiją, CPA gali būti didesnis arba mažesnis nei tikslinis MUĮ, tačiau ilgainiui Google stengiasi jį subalansuoti.

Tikslinį MUĮ galima nustatyti kampanijos arba portfelio lygiu, tai reiškia, kad nebus individualių raktinių žodžių kainų pasiūlymų, kuriuos būtų galima koreguoti.

PLIUSAI : Reklamuotojai gali nustatyti minimalius ir maksimalius kainų siūlymus, kad Google nekoreguotų kainų ribų, o tik naudotųsi portfelio lygiu. Jei taikoma pagal atskiras kampanijas, kainų ribos nėra pasiekiamos.

MINUSAI : Kaip “Maksimaliai padidinti konversijas” kampanija, taip ir tikslinio MUĮ siūlymas reikalauja, kad Google Ads paskyroje būtų įgalintas konversijų stebėjimas. Be jo ši kainų siūlymo strategija yra tiesiog nenaudinga – ji niekada nesužinos, ar skatina konversijas.

Siekdama padidinti konversijų našumą, Google turi turėti tam tikrą kiekį konversijos duomenų, kad galėtų priimti Ads paskyros savininkui našius sprendimus. Jei konversijos apimtis nėra pakankama, algoritmas negali priimti našių sprendimų, o tikslinis MUĮ tampa netinkama kainų siūlymo parinktimi.

Ketinant naudotis tikslinio MUĮ siūlymu, dera pirmąsias dvi mėnesio savaites suplanuoti kaip mokymosi etapą: tikslinį MUĮ nustatyti šiek tiek didesnį nei pastarojo meto vidutinį MUĮ arba naudoti Google siūlomą MUĮ tikslą, kuris palaipsniui sumažės iki tikslinio MUĮ.

Tikslinė SIG

Šis kainų siūlymo strategija beveik nesiskiria nuo tikslinio MUĮ, skirtumas tik tas, kad gaunama skelbimų išlaidų grąža (SIG). Remiantis šia strategija, Google Ads numato konversijų ir konversijų vertės našumą ateityje, remdamasi istoriniais duomenimis, kad būtų galimybė dalyvauti aukcionuose. Taip kainos pasiūlymai yra realiuoju laiku padidinami, kad būtų padidinta ir konversijos vertė, bandant pasiekti tikslinį SIG tikslą, kuris nustatatomas skelbimų grupės, kampanijos ar portfelio lygiu.

PLIUSAI : Kaip ir tikslinio MUĮ atveju, atskirų konversijų ROAS gali būti didesnė ar mažesnė nei numatytas tikslas, o Google, vadovaudamasis Tikslinės SIG strategija, stengsiasi subalansuoti briudžeto sumas, kad pasiektų ROAS tikslą.
Taikydami tikslinę SIG reklamuotojai gali nustatyti kainos pasiūlymo apribojimus (minimalius ir maksimalius dydžius) kampanijos ar portfelio lygiu, kad Google algoritmas per daug neklystų. Visgi Google įspėja, kad tokie nustatymai gali apriboti ir Google mašininio mokymosi (Google Machine Learning) sprendimų priėmimo procesą.

MINUSAI : Tikslinės SIG minusai labai panašūs į tuos, kuriuos priskyrėme ir tiksliniam MUĮ. Svarbu įsitikinti, kad yra įdiegtas ir įjungtas tikslus konversijų stebėjimas, įskaitant konversijų vertes. Taip pat svarbu patikrinti, ar pastaruoju metu būta pakankamai konversijų našumo tam, kad apskritai būtų galima pasinaudoti šia strategija.

Perskaitėte įrašą ir jums kilo klausimų? Nežinote, kaip geriausiai išnaudoti Google Ads arba socialinių tinklų komunikacijos galimybes? Ieškote patikimo, į jūsų poreikius įsiklausančio partnerio? Esame atvira, nuoširdi ir glaudų bendradarbiavimą vertinanti komanda – OneClick.lt. Susisiekite, pasimatykime gyvai ir pasikalbėkime apie tai, kas jums svarbu. Užmegzkime ryšį!

Be ON digital with us!